احمق، خودخواه و ناسالم: تنیس باید با پایان های پر پیچ و خم ساعت 3 صبح تماس بگیرد | تنیس

آ چند سال پیش دانشمندان در کالیفرنیا نظریه جالبی داشتند. آیا کمبود خواب می تواند بر تمایل فرد برای کمک به انسان دیگر تأثیر بگذارد؟ و بنابراین، مانند همه دانشمندان خوب، آن را در معرض آزمایش قرار دادند.

ابتدا 24 بزرگسال را به خدمت گرفتند و آنها را به دو گروه تقسیم کردند: یکی از آنها شب را می خوابید، در حالی که دیگری به طور معمول می خوابید. سپس از همه خواستند که به یک سری سؤالات پاسخ دهند، مانند “من صندلی خود را در اتوبوس شلوغ به یک زن 60 ساله می دهم” و یک کار شناخت اجتماعی را انجام می دهند، در حالی که مغز آنها اسکن MRI می شود. در نهایت، آنها آزمایش را تکرار کردند و گروه را عوض کردند.

چه چیزی پیدا کردند؟ این کم خوابی در واقع ما را بدتر می کند. در واقع سند آنها، کم خوابی منجر به قطع کمک های انسانی در بین افراد، گروه ها و جوامع در مقیاس وسیع می شود.، نشان داد که 78٪ از شرکت کنندگان پس از بیدار ماندن تمام شب “کاهش تمایل به کمک به دیگران را نشان دادند”. با کمال تعجب، این موضوع هم برای دوستان و هم برای افراد غریبه صدق می کرد.

یه چیز دیگه هم بود هنگامی که کارشناسان اسکن‌های MRI را بررسی کردند، دریافتند که این بی‌میلی برای کمک به دیگران «با غیرفعال کردن گره‌های کلیدی» در مغز مرتبط است، که با در نظر گرفتن «وضعیت روانی، احساسات و نیازهای شخصی» افراد دیگر مرتبط است.

آیا می توانم به مرکز علوم خواب انسان که این مطالعه جذاب را انجام داده است راهنمایی کنم؟ لطفا فورا یک پرواز به ملبورن رزرو کنید. ممکن است با نظریه‌ای برخورد کرده باشید که توضیح دهد چرا برگزارکنندگان اوپن استرالیا در پایان بازی پنجشنبه در ساعت 3:39 صبح روز جمعه، زمانی که دانیل مدودف سرانجام در پنج ست سخت بر امیل روسووووری غلبه کرد، گیج و مبهوت ظاهر شدند.

اجازه دهید صادقانه باشد. این یک اقدام پوچ، احمقانه و فوق العاده خودخواهانه بود – و برگزارکنندگان باید شرمنده باشند. در 3.39 تنها یک کار وجود دارد: خواب.

در عوض، جمعیت پراکنده توانستند شاهد پایان سوم تا آخر تاریخ مسابقات باشند و مدودف در نهایت ساعت 7 صبح به رختخواب رفت. اما حداقل او به خوبی جبران شد. و در مورد کارکنان و رسانه‌هایی که باید بمانند چطور؟ یا دختر و پسرهای توپی که چیزی نگرفتند، مگر اینکه یک کیسه هدیه و کمک هزینه غذا حساب کنید. این رفتاری است که حتی آبنزر اسکروج را سرخ می کند.

هیچ اشکالی در داوطلب شدن وجود ندارد. من اعضای سابق خدمه ویمبلدون را می‌شناسم که این کار را صرفاً برای دوستان و تجربیات خود انجام می‌دهند (آنها حدود 200 پوند در هر دو هفته درآمد داشتند). اما وقتی نوجوانان و بزرگسالان جوان مجبور به بیدار ماندن از ساعت 4 صبح می شوند، بوی استثمار می دهد.

بازی مدودف-روسووووری نیز یک قسمت مجزا نبود. در سال 2022، پیروزی کارلوس آلکاراز در مرحله یک چهارم نهایی یو اس اوپن مقابل جانیک سینر در ساعت 2:50 پایان یافت، پایان نهایی رویداد نیویورک. و سال گذشته در ملبورن ساعت به ساعت 4 صبح رسید تا اینکه سرانجام اندی موری تاناسی کوکیناکیس را شکست داد.

ممکن است فکر کنید که این منجر به یک شب تاریک روح می شود. اما خبرنگار تنیس گاردین، تومینی کارایول، به من می‌گوید امسال کمتر در ملبورن سر و صدایی در مورد دیر رسیدن به این تیم به وجود آمده است.

اندی موری در مسابقات آزاد استرالیا سال گذشته تاناسی کوکیناکیس را پس از گذشت ساعت از 4 صبح شکست داد. عکاس: لوکاس کوچ/EPA

یک استثناء، کارن خاچانوف، بازیکن روسی بود که هشدار داد شروع درست قبل از ساعت 11 شب “عادی نیست و برای بهبودی هیچ کس سالم نیست”. اما تنیس از قبل این را می داند. سال گذشته النا ریباکینا پس از پایان مسابقه او با داریا کاساتکینا در مونترال در ساعت 2:55 صبح، خود را “ویران” توصیف کرد. او سپس در هفته‌های بعد از نظر بدنی با مشکل مواجه شد.

البته تنیس تنها مقصر نیست. بازی NFL بین کانزاس سیتی چیفز و میامی دلفین در این ماه در دمای -20 درجه سانتیگراد برگزار شد که نه تنها برای بازیکنان ناراحت کننده بود بلکه منجر به درمان بیش از 30 هوادار به دلیل هیپوترمی شد. در همین حال، در جام جهانی 2022، من در یک کنفرانس مطبوعاتی لیونل مسی بودم که حدود ساعت 2:30 بامداد پس از شکست آرژانتین بر هلند آغاز شد – و خیلی بعد، در یک صف بزرگ با هواداران در ایستگاه مترو Lusail.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

با این حال، ورود دیرهنگام بسیار بیشتر از هر ورزش دیگری در برنامه تنیس گنجانده شده است. و در حالی که قوانین جدید ATP و WTA بیان می کنند که مسابقات اکنون نمی توانند بعد از ساعت 11 شب شروع شوند، که نوعی بهبود است، این در مورد مسابقات گرند اسلم صدق نمی کند.

اوپن استرالیا بدون شک نشان می دهد که اکنون یک روز زودتر شروع می شود، که در تئوری باید اجازه دهد مسابقات با فاصله بیشتری از هم فاصله داشته باشند. اما بدبین‌ها گمان می‌کنند که این موضوع نه به خاطر جلوگیری از دیر رسیدن، بلکه در مورد پول درآوردن است.

رفع این مشکل نباید سخت باشد. اوپن استرالیا و یو اس اوپن می توانند تصمیم بگیرند که یک مسابقه شبانه انفرادی مانند اوپن فرانسه برگزار کنند. یا می توانند جلسات شبانه را کمی زودتر شروع کنند و یک ساعت پس از رسیدن ویمبلدون در ساعت 11 شب، منع رفت و آمد در نیمه شب برقرار کنند. استفاده از توپ‌های تنیس که سریع‌تر هستند و زیاد باد نمی‌شوند نیز منجر به مسابقات کوتاه‌تر می‌شود.

و در حالی که آنها مردد هستند، شاید در نهایت باید خود را در مورد مطالعات متعددی که نشان می دهد کم خوابی به طرق مختلف بر ما تأثیر منفی می گذارد، آموزش دهند.

دلیلی وجود دارد که سیا از آن به عنوان ابزاری برای شکنجه استفاده کرد. زیرا کمبود خواب بر توانایی ما برای تفکر تأثیر می گذارد، سیستم ایمنی بدن ما را به خطر می اندازد، ماهیچه های قلب ما را ضعیف می کند و بر زمان واکنش، توجه، یادگیری و موارد دیگر تأثیر منفی می گذارد.

جای تعجب نیست که مطالعات انجام شده در بیمارستان ها نیز این را نشان داده است کارگران کم خواب بیش از دو برابر تعداد خطاهای توجه را مرتکب می شوند. با این حال، گاهی اوقات نیازی به علم نداریم که ما را در انجام کار درست راهنمایی کند. نجابت اولیه انسانی باید کافی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *