کوکو گاوف بر تنش غلبه کرد و مارتا کوستیوک به نیمه نهایی اوپن استرالیا رسید | اوپن استرالیا 2024

کوکو گاوف برای اولین بار در یک چهارم نهایی اوپن استرالیا به راد لاور آرنا آمد و به شدت در تلاش برای یافتن بازی خود بود. در حالی که عصبیت و تنش بر کنار زمین او غالب بود، اشتباهات غیراجباری بر تمام جنبه های بازی او تأثیر گذاشت. گاوف نه تنها در ست اول در برابر مارتا کوستیوک سرسخت به سرعت با نتیجه 1-5 عقب افتاد، بلکه حتی زمانی که بهبود یافت و پیش افتاد، هنوز به درستی تثبیت نشده بود.

این گواهی است بر قدرت ذهنی گاوف و اینکه چگونه برنده شدن به عادت تبدیل شده است که با وجود مبارزات او، به نوعی، او راهی برای خروج پیدا کرد. پس از بیش از سه ساعت در گرمای ملبورن، گاوف از یک سایکودرام پر هرج و مرج و در عین حال فوق‌العاده سرگرم‌کننده بیرون آمد و با پیروزی 7-6 (6)، 6-7 (3)، 6-2 بر کوستیوک به نیمه نهایی رسید.

گاوف گفت: “واقعا به مبارزه ای که امروز نشان دادم افتخار می کنم.” مارتا حریف سختی است، هر بار که بازی می کنیم، مسابقه سختی است. امروز واقعا جنگیدم و همه چیز را در زمین گذاشتم.”

گاوف در چهار دور اول خود در اوپن استرالیا، حتی با ذره‌ای از آزمون روبرو نشده بود. در حالی که دانه‌های نیمه بالایی فرو ریختند، دانه‌های چهارم بر قرعه‌کشی غلبه کردند و بدون حذف یک ست به مرحله یک چهارم نهایی رسیدند.

اما در تنیس غیرعادی است که همه چیز به طور مداوم جریان داشته باشد. حتی در میان بهترین‌ها، پیروز شدن مداوم به معنای مدیریت لحظاتی است که شلیک شلیک نمی‌شود و از طریق مبارزات آنها تلاش کنید.

گاوف بارها و بارها توانایی خود را برای پیروزی بدون توجه به فرمش در آن روز نشان داد. او اکنون رکورد 34-4 (89.4٪) از شروع نوسان زمین هاردکورت در آمریکای شمالی در اواخر ژوئیه در سال گذشته دارد و این جوان 19 ساله در 10 مسابقه اول خود در این فصل پیروز شده است. گاوف با 49 برد در تورنمنت های گرند اسلم، دومین برد بیشتر توسط یک نوجوان آمریکایی در دوره اوپن را دارد که با سرنا ویلیامز برابری می کند. فقط جنیفر کاپریاتی (50) برنده بیشتر شده است.

گاوف اکنون منتظر آرینا سابالنکا نفر دوم و مدافع قهرمانی یا باربورا کریچیکووا نفر نهم برای حضور در فینال است.

با این حال، در اوایل، این کوستیوک بود که پیشرفت کرد و مهارت های متنوع خود را با ورزشکاری عالی، لمس چابک و توانایی پیشروی به سمت تور نشان داد. این بازیکن 21 ساله مصمم بود تا خود را در خط پایه ثابت کند و تا آنجا که ممکن است توپ را روی فورهند ضعیف گاوف قرار دهد، مسابقه را آغاز کرد. همانطور که او به سرعت در آن مستقر شد، Gauff خطاها را از تمام بخش های بازی خود، حتی از بک هند قابل اعتماد خود پاشید. زمانی که کوستیوک 5-1 جلو افتاد، گاوف با 18 خطای غیراجباری فقط یک بازی را به ثمر رساند.

به تدریج، گاوف شروع به یافتن پاهای خود کرد، دستش را روی بک هند پیدا کرد و در لحظات تعیین کننده محکم تر شد. وقتی سطح آمریکایی ها بالا رفت، کوستیوک شروع به یخ زدن کرد. در طول بازی پلی آف، هیچ یک از بازیکنان نتوانستند از استرس فرار کنند. نبردها در سر آنها و همچنین در دادگاه بیداد می کرد و گاوف در نهایت مجموعه را به دست گرفت.

اگرچه هر دو بازیکن در اوایل ست دوم به مبارزه ادامه دادند، اما به نظر می رسید گاوف در لحظات تعیین کننده بازی خود را تثبیت کرده است. در ست دوم به 5-3 رسید و دو امتیاز تا پیروزی فاصله داشت اما کوستیوک سخت جنگید. در طول آن مسابقه، اوکراینی یکی از بزرگترین تلاش‌های دفاعی مسابقات را انجام داد، از این سو به آن سو می‌پرید، والی‌های درایو را تعقیب می‌کرد و فورهندهای وحشیانه را پیش از قبول خطای فورهند از گاوف انجام می‌داد. این بار که حرکت دوباره به نفع او چرخید، اوکراینی شکست خورد و ست پایانی را مجبور کرد.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

مارتا کوستیوک پس از پیروزی در تای بریک ست دوم مقابل کوکو گاوف واکنش نشان می دهد. عکس: جیمز راس/EPA

از دست دادن ست دوم با چنین برتری می توانست مرگبار باشد، اما گاوف در عوض به سرعت ناامیدی را از بین برد. او ست پایانی را با تجدید شروع کرد و بسیار نزدیکتر به استانداردهایی که در ترم گذشته برای خود تعیین کرده بود بازی کرد. او دقت بیشتری در سرویس خود و اعتماد به نفس برای گرفتن توپ پیدا کرد و به نیمه نهایی رسید.

هیچ کس نمی توانست شادتر از مربی او، برد گیلبرت، نویسنده کتاب Winning Ugly و نشستن در محوطه سه شنبه با لبخندی بر لب باشد، زیرا مربی او یکی از زشت ترین بردهای او را برای یکی از بزرگترین بازی های دوران جوانی اش حفظ کرد. .

کوستیوک با وجود شکست، بزرگترین مبارزه دوران حرفه ای خود را خوشحال با عملکرد و مبارزه خود ترک کرد و برای سال پیش رو هیجان زده بود. در شروع مسابقات، کوستیوک گفت که معتقد است او و بازیکنان دیگر اوکراینی اش در جلب توجه به جنگ در اوکراین موفق بوده اند. هموطنش دایانا یاسترمسکا روز چهارشنبه برای راهیابی به نیمه نهایی به مصاف لیندا نوسکووا خواهد رفت.

او گفت: «فکر می‌کنم دختران واقعاً خوب عمل کردند. “امیدوارم بتوانیم در بیشتر تورنمنت ها، به خصوص مسابقات بزرگی که رسانه های زیادی در آن حضور دارند، موفق باشیم. فکر می‌کنم مردم را باید به یاد آورد.»

او ادامه داد: “اما بله، من به چند نفر از کیف (قبل از بازی) پیام می دادم. گفتم چطور است؟ بچه ها چطورید؟ گفتند: «خب، ما بین امتیاز شما و کجای موشک‌ها نگاه می‌کردیم.» پس هنوز آنجاست. هنوز آنجاست.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *